GAMLE BERGEN MUSEUM

Kinofilmen: «BERGEN i all beskjedenhet»

FILM

Søndag 26. oktober kl 18 disker vi opp med en herlig gammeldags snopebutikk, koselig kafé, åpne hus og ikke minst – verdens flotteste film om verdens beste by!

Ta med kiket eller kavaleren, gamle og nye venner, og la oss sammen gjenoppleve den gode, gamle kinostemningen. Vi disker opp med en herlig gammeldags snopebutikk, koselig kafé, åpne hus og ikke minst – verdens flotteste film om verdens beste by!

Som forfilm viser vi den sjarmerende filmskatten “Løsebrød og vannkringler” innspilt i Gamle Bergen i 1970, med en ung Ingrid Espelid Hovig som forteller. Deretter snurrer vi i gang hovedfilmen:

“BERGEN i all beskjedenhet” 

Gjennom et rikt arkiv av film og bergensmusikk som strekker seg over et århundre, får vi høre historier fra hjertet av byen. Fra regnfulle dager til sprudlende fester, fra dype lidenskaper til heftige krangler, og fra katastrofer til byens unike kompleksitet – alt er vevd inn i denne hjertevarme kjærlighetserklæringen til Bergen.

BERGEN – i all beskjedenhet er et stolt samarbeid mellom filmselskapet Aldeles og Nasjonalbiblioteket, og ble lansert på kino i anledning byens 950-årsjubileum.

Har du allerede sett filmen?  Vel, den tåler et gjensyn!

Hjertelig velkommen!

Gamle Bergen Museum (Torvsalen)
Søndag 26. oktober klokken 18.00 (Kafe og snopebutikk er åpen en time før og etter arrangementet)
Arrangementet varer ca.1 time og 45 minutter
Tilgjengelig for rullestolbrukere

Det er svært begrenset med parkingsmuligheter ved Gamle Bergen Museum. Offentlig transport anbefales.